SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 14402080
nr 1440 2080
Matskedar
10st, silver, 1700-tal. Längd: 19cm. Vikt: 475g
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:03:50
14/12 11:05:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver